| AnonimMareMareMare a întrebat:

Tot mai multe conflicte intre SUA si restul tarilor, oare va porni un razboi?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cine a intrat in conflict recent?

| AnonimMareMareMare explică (pentru suntserios):

China, nu?

| suntserios a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Pai ce, acu a întrat in conflict cu China? Război economic e de zeci de ani intre cele doua tari.

| Mimi1232dh a răspuns (pentru suntserios):

Cu China cred

| aXy99 a răspuns:

In SUA momentan este un conflict intre ei insisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu porneste niciun razboi..Presupun ca foto vor zice fin noi ca vine ww3, ca atunci cu Iran si SUA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dea cineva maimuta jos de pe tron, ca nu s-a asezat bine. Si gata razboiul

| xXVranceaXx a răspuns:

Nimeni nu știe că suntem in al Doilea Război Rece... Totul a pornit de mai mult timp, semnele s-au văzut și a fost numit ca pe un "război silențios", chiar dacă au fost atacuri fizice asupra altor țări. Cea mai bună estimare pentru economia Chinei va fi 2025, atunci când va depăși economia SUA (estimare făcută înainte de coronavirus, un virus care a schimbat total economia Chinei). Se zice că in acest război, se luptă 4, ci nu 2, superputeri ale lumii. Communismul incă mai are rădăcini prinse in unele țări (chiar și România, unde parlamentul reprezintă un singur partid, din păcate). Tensiunile din Kosovo sunt politice, dar totul se refrectă in popor. Pot zice că mai există o ideologie despre "Cortina de Fier", aceasta fiind mutată in Europa de Est. Occidentul vrea bani, nu muncă in echipă. UE și-a schimbat fața de când UK a ieșit. Brexitul e o afacere. Prostele din SUA sunt împuternicite de statul New York.
Sunt foarte multe de zis...
In legătura cu intrebarea ta, un "război mondial" nu va exista, ci vor exista războaie economice și biologice.

| JicaContra a răspuns (pentru xXVranceaXx):

"Prostele din SUA sunt împuternicite de statul New York."
pe bune?!?
New York-ul a bagat puterea in tot SUA ca sa faca proteste?!?
cum a facut asta?!?

| xXVranceaXx a răspuns (pentru JicaContra):

New York a respins orice ajutor al lui Trump, dorind ca să se audă cuvintele protestatarilor.
Lașitatea lui Trump lasă de dorit fața Americii. Trump se plânge de comentariile de pe Twitter și a doua chestie este că el zice că e "un aliat al aliaților pașnici", dar și aceștia instigă la ură. Oricum, George a mai fost omorât și din cauza netransportării sângelui la creier din cauza presiunii aplicate la gât, nu numai din asfixiere, se observă după sângerarea de la nas. Polițistul criminal a mai stat incă un minut pentru a se asigura că nu mai mișcă săracul om. Un lucru este cert, urmează o criză internă foarte periculoasă pentru USA, care va fi o răsturnare de situație pentru economie și pentru socialism.

| JicaContra a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Eu m-am legat de cuvantul imputernicit, care inseamna sa dai puterea cuiva, tot ce spui tu e corect in afara de cuvantul asta, si de faptul ca ai folosit cuvintele "statul New York", care implica practic, ca tot statul au facut-o special

| xXVranceaXx a răspuns (pentru JicaContra):

Nu mă refer că acel stat a făcut ceva special, mă refer că ei sunt de altă părere și reacționează altfel

| JicaContra a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Asta NU inseamna imputernicit, nici macar vag
https://dexonline.ro/definitie/imputernicit

| xXVranceaXx a răspuns (pentru JicaContra):

Da... Nu vreau să zic ceva cu răutate, mă bucur că ai înțeles tot sensul și că m-ai corectat. Pace!

| JicaContra a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Pace!

| CHESEBOY a răspuns:

Probabil ca nu din cauza acestui virus