| FaraNume00 a întrebat:

TPU Daca sunt acuzata de furt e a2a fapta am 17 ani app 18 Si o SA trebuiasca SA imi trimita citatie SA Ma Duc la tribunal cei de la politie mi-au facut dosar penal sunt acuzata de furt calificat Mai am de la prima fapta o amenda penala p care nu am platito sunt sanse SA ajung la puscarie?!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai chiar mari sanse sa te condamne, cu executarea pedepsei in inchisoare, avand in vedere ca esti la a doua condamnare si o sa fii majora la data ramanerii definitive a hotararii de condamnare.