| RamonaRay a întrebat:

Traian Basescu se intoarce la Cotroceni? Voi ce credeti?

32 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Se intoarce, mai are de terminat ceva si anume sa mai bage la puscarie niste moguli

| WR104 a răspuns:

Jos Basescu, sus Diaconescu.
Base a scapat de data asta de Crin si Ponta care sunt 2 ciocoi mai mici ca el tocmai de asta a scapat dar de domnul nostru, mare voievod si dezintegrator de ciocoi, Dan Diaconescu nu o sa mai poata scapa.
V-am pupat pe suflet dragilor.

| RamonaRay explică (pentru WR104):

Votati cu cine vreti in 2014winking

| rutanklan a răspuns:

Hai sa ne razboim pe internet. Usl vs pdl, nu de alta dar in strada sa iesim sa ne omorim nu avem atata organizare. E mai usor aici.

| RamonaRay explică (pentru rutanklan):

Eu nu m-am razboit cu nimeni.Doar mi-am spus parerea.

| rutanklan a răspuns:

C8iii... I-ti vedea voi

| MiSSyoUNow a răspuns:

Da. Conform rezultatelor referendumului Basescu se intoarce la cotroceni. La cat de mult isi doreste postul, nu va renunta la el, chiar daca e bine pentru Romania. Are prea multa mandrie sa recunoasca ca a gresit si sa renunte.

| RamonaRay explică (pentru MiSSyoUNow):

Lasa ca si antonescu si ponta au zis ca o sa demisioneze si uite inca o teapa a usl-uluilaughing

| MiSSyoUNow a răspuns (pentru RamonaRay):

Ponta a zis ca o sa demisioneza doar daca demisioneaza si basescu. asa ca vor ramane amandoi si vor fura tara in continuare.

| RamonaRay explică (pentru MiSSyoUNow):

Acum cel putin nu se fura ca in '89...atunci se fura cu adevarat acum strang si ei de unde mai pot

| Danielbc a răspuns (pentru RamonaRay):

Iar base cand a spus ca demisioneaza in 5 min nu a fost o teapa? dar cand a spus ca niciodata nu a va spune romanilor sa nu se duca la vot si a doua zi a spus sa nu ne ducem? nu a fost teapa? dar cand a spus ca daca 40%din romani voteaza impotriva lui nu se intoarce la cotroceni? apoi se bucura ca se intoarce si deja facea planuri? ma mir ca nu iti e rusine de prostia ta

| RamonaRay explică (pentru Danielbc):

Da sigur.Hai ai grija cum vorbesti comunistule.

| R3fleX98 a răspuns (pentru RamonaRay):

Danielbc a vrut sa scoata in evidenta ca toti fac promisiuni si nu se tin de ele

| Danielbc a răspuns (pentru RamonaRay):

Tipic gandire basistalaughingstii ce e aia comunism? in primul rand nu eram nascut pe vremea comunismului, in al doilea rand mai bine il faci comunist pe basescu care era pe locul 2 la cei mai bogati romani atunci cand am scapat de comunism.dar atunci cand ai creierul cat o aluna si stii doar cum sa il pupi in dos pe base si ai lui, la ce sa te astepti

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Bineinteles ca da, se intoarce chiombu' la Cotrocenii ma-si, ca l-a nascut ma-sa la Cotroceni.In primul rand, nici nu aveam cum sa il dam jos, in al2-lea rand, tot in favoarea lu' Base s-a facut referendumul, fiindca domnii Antonescu si Ponta,"destepti tarii", trebuiau sa stie ca nu au cum sa fie atatia votanti, noi nu mai suntem 22 de milioane, de cand a inceput criza economica, daca suntem 18-19 milioane de locuitori.A fost masluit si smecherit recensamantul.Si persoane cu drept de vot sunt vreo 11 milioane aproximativ, deci a fost un esec din prima, inlaturarea lu'Base! Sanatate si bafto dello dellooooo!

| RamonaRay explică (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Nu era vorba ca e nascut sau nu la cotrocenilaughing Cand au fost alegerile acum cativa ani toata lumea ''La vot!'' acum insa nici nu ziceai ca-i referendum...Mai sunt oameni care gandesc si isi spun ca'' referendumul asta nu a fost facut pentru oameni ci pentru ei''

| RamonaRay explică:

Danielbc sa stii ca eu nu tin cu nimeni. Daca esti tu asa de destept sa te duci mamica sa-i pupici in fund pe toti politicienii mai bine ca altceva oricum astia de teapa ta nu stiu sa faca decat sa se certe pe net ca mai au un neuron in creier si pe ala il folosesc si ei asa ca fa pasi.

| dragosh57 a răspuns:

Din partea mea poate sa mearga langa adrian nastase

| RamonaRay explică (pentru dragosh57):

Dupa ce a furat atata sa stea numai 2 ani la inchisoarelaughing?

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns (pentru dragosh57):

Adevarat graiesti, omule...nu e altceva sa sune mai frumos, in legatura cu Base, decat PARNAIA! Bafto dello delloooo

| RamonaRay explică (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Mai bine ii bagam pe toti la rece dupa minelaughing

| dragosh57 a răspuns (pentru RamonaRay):

Sa ii dea dumnezeu puscarie cat a fost la putere

| MhPnr a răspuns:

Da,dar doar pana in Noiembrie va fi la putere daca nu ma insel, i se termina mandatul! happy Da-l naibi de prost, ne tot plangem dar tot NOI l-am ales. oricum TOTI ne fura, noi acum trebuie sa alegem cine ne fura mai putin, ca de furat, TOTI fac astawinking.

| RamonaRay explică (pentru MhPnr):

Asa-i romanu'laughing El mai sta un an si jumatate ca presedinte.Acum lasa-l sa stea daca tot noi l-am alesbig grin

| helgione a răspuns:

Se intoarce. nici nu meritam mai mult

| R3fleX98 a răspuns:

A fost ales de 5 milioane de oameni in 2009 si acum au votat 8 milioane impotirva lui, si totusi nu renunta.

Fica-sa merge in figuri pe strada, batranii nu au pensie, iar altii mor de foame. M-am saturat de aceste gunoaie ale societatii.

| RamonaRay explică (pentru R3fleX98):

Toti politicienii sunt asalaughing Of of...in comparatie cu Spania si altii nu suntem chiar asa. Oricum la noi se fura asa pe fata.

| rutanklan a răspuns (pentru R3fleX98):

Si aia 10 milioane care nu au fost? Vot prin neprezentare?

| RamonaRay explică (pentru rutanklan):

S-au saturat oamenii de minciuniwinking

| R3fleX98 a răspuns (pentru rutanklan):

Au votat 9 milioane de oameni parca... populatia cu drept de vot fiind 18 milioane de oameni mai raman 9 milioane.
Din care:
- oameni care credeau ca ei voteaza cu unu sau cu altul pe cand intrebarea era clara "demitere : da sau nu" (ei nu voteaza cu nimeni).
- lasii lui basescu
- oameni care nu voteaza pentru ca nu ii intereseaza politica.

| rutanklan a răspuns (pentru R3fleX98):

Da si 9 milioane de idioti care cred ca au votat cu sau fara basescu pe cand ideea era cu totul alta.

| costinf a răspuns:

Baaaa! voi chiar nu vedeti cate afaceri murdare face ponta? nu zic ca basescu nu a gresit, dar astia dau declarati care se bat cap in cap. ba faptul ca a taiat din salari a fost 100 la 100 necesar si obligatoriu pentru ca e criza. daca ar veni antonescu presedinte ne am duce cu rusii. chiar asta vreti? nu vedeti ca de cand a venit ponta numai ree se intampla?