| roztrandafir a întrebat:

Trebuie sa-mi schimb buletinul zilele astea deoarece expira, am dosarul complet cu toate actele si contractul louintei, as vrea sa stiu daca trebuie sa fie si mama ea fiind proprietara sau pot face buletinul si fara ea deoarece este plecata in strainatate pentru o vreme?

3 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Daca esti minor/a, in cazul acesta Da, trebuie sa te insoteasca unul dintre parintii. Daca nu esti minor/a, in cazul acesta nu e nevoie de un parinte sa te insoteasca, iti trebuie o adiverinta de la primarie in care sa rezulte, adresa la care vei figura ca locuitor si restul actelor necesare.

| raluca_2686 a răspuns:

Fara ea nu poti sa faci nimic...doar daca iti face procura dar nici de asta nu sunt sigura ca merge, ea trebuie sa semneze un act din care reiese ca tu stai la adresa respectiva.

| raluca_2686 a răspuns:

Cand mi-am schimbat buletinul nu eram minora si nu m-a primit acolo fara tatal meu.