| Enna90 a întrebat:

Trebuie sa trec vama in Ungaria, si am laptop, trebuie sa platesc taxa vamala pentru el?

Răspuns Câştigător
| Marwell a răspuns:

Stai linistita ca nu trebuie sa platesti nimic, il pui in rucsac si gata.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu platesti taxa vamala, este bun de proprie folosinta.

| Braunion a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nici daca era un colet cu valoare comerciala nu platea taxa vamala...

| BlackRaven45 a răspuns:

Nu,nu trebuie.

| Braunion a răspuns:

Nu exista Vama cu Ungaria pentru ca atat Romania cat si Ungaria sunt membre UE. Nu exista taxe vamale intre membrele UE

| Enna90 explică:

Multumesc mult, am mai auzit si alte pareri si nu as vrea sa raman fara el