| Feyenooord666666 a întrebat:

Trebuie trecuta ora in noua declaratie pe propria raspundere sau nu?

Răspuns Câştigător
| Feyenooord666666 explică:

Azi am auzit de un caz care a fost amendat ca nu avea trecuta ora, deci mai bine o scrii

| JicaContra a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Inseamna ca ori cineva a mintit, ori militianul a vrut neaparat sa dea amenda, pana la intrebarea asta de aici nu am auzit nimic de ora, numai de data, pentru data, da, se da amenda

| AdelinaC a răspuns (pentru JicaContra):

Asa au zis azi pe un post la tv. Nu mai stiu care ca eram pe balcon si am auzit la vecini

| JicaContra a răspuns (pentru AdelinaC):

Inteleg, atunci e clar ca politistul a vrut sa dea amenda neaparat, si asta e un abuz! iar amenzile sunt aproape imposibil de contestat, indiferent cata dreptate ai tu angry

| Feyenooord666666 explică (pentru JicaContra):

Da cam da, am sa trec ora in caz de.

| Feyenooord666666 explică (pentru Feyenooord666666):

Corect, parca ceva cuplu din Aiud.

13 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu e specificat nicaieri in mod expres, deci nu.

| sierra1 a răspuns:

Formular oficial:

https://formular.sts.ro/

NU are rubrică pentru oră!

| Feyenooord666666 explică (pentru sierra1):

Vezi ca generatoarele astea parca nu sunt oke.

| sierra1 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

E făcut de un organism al GUVERNULUI deci e foarte oke

| sierra1 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Preventiv, ce să zic, scrie-ți și numărul la papuci

| Wr3nch a răspuns:

Nu, doar locurile unde vrei sa mergi.

| JicaContra a răspuns:

Fiecare secunda trebuie trecuta, pana la sutimi de secunda

eu lucrez acasa, dar am primit de la birou o adeverinta scanata valabila 1 luna, daca totusi am o nevoie reala de a fi, fizic la birou, iar tu vrei sa pui si ora, wow

doar daca ai peste 65 de ani, atunci poti sa iesi DOAR intre 11 si 13, stiu pentru ca am facut greseala sa ies dupa 11 si era coada de batrani la fiecare marmacie (si sunt 4 marmacii langa mine), de atunci nu o sa mai ies intre 11 si 13, nu e corect pentru batrani!

| RavenNymph a răspuns:

Nu, doar motivul, traseul pe care il parcurgi și data.