| BomboDinCongo a întrebat:

Tudor Barbu,Radu Banciu sau măscăriciul Mircea Badea?
Eu personal îl aleg pe Tudor Barbu,realizatorul emisiunii Se întâmplă acum,pentru că mi se pare că e singurul ziarist român care spune adevărul.
Radu Banciu e simpatic,amuzant,dar nu prea mă uit la emisiunile lui.
Emisiunea lui Badea nu o mai urmăresc de câțiva ani,deoarece tot ce face e să-l înjure pe Băsescu și de la un timp a devenit plictisitor.În plus,e foarte arogant.În timp ce jumătate dintre români sunt amărâți și nu-și permit nici măcar concedii în țară,el mai mereu se laudă,ca un manelist,că a fost în Italia,Grecia și în toată Europa,pe banii lui Felix,pe care îl slujește cu patos.
Părerea mea e că doar cocalarii,cei cu o inteligență redusă îl venerează pe Badea ca pe un zeu, și cred că tot ce spune el e adevărat.
Cunosc multe persoane care îl adulează pe Badea și nu înțeleg de ce. Pe mine mă lasă rece acest om care la aproape 40 de ani nu e căsătorit și încă trăiește cu părinții.Dar se crede așa deștept,își dă importanță. Eu cred că locul lui e la un spital de boli nervoase. Ați observat cum face,cum se strâmbă,ce sunete onomatopeice scoate, în ce hal se prostește? Numai serios nu e omul ăsta. Și mi se pare grav că un astfel de specimen a reușit să manipuleze cu succes mulți români.A distrus aproape o generație întreagă. Eu cred că românilor ar trebui să li se interzică să urmărească Antena 3 în cazul în care n-au discernământ și au un IQ mai mic de 110.
Recunosc, și eu mă mai uit din când în când la Antena3 ca să văd de ce mai sunt în stare Mihai Gâdea(Nepotul Suzanei Gâdea), Rromul Ciutacu sau Badea.
Dar eu nu mă las influențat de Badea,Gâdea,Ciutacu sau de pseudoanaliștii PSDiști invitați permanent în emisiunile de la Antene(Mugur Ciuvică etc).
Mie mi se pare că toți ăștia au terminat facultatea pe pile,fiindcă nu sunt deloc coerenți, se țin de șicane și se ceartă.

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca cei cu un IQ mai mic de 110 ar avea interzis la Antene, Barbu al tau nu s-ar putea uita nici la Cartoon Network.
Daca tu il consideri pe Barbu inteligent, scuza-ma ca iti spun, dar cred ca nu stapanesti termenul.

| BomboDinCongo explică (pentru regis):

E mai inteligent decât majoritatea românilor.în fine,nu a descoperit apa caldă, dar totuși și-a dat seama de faptul că politicienii, mai ales cei din USL vor doar să ajungă la ciolan. cum majoritatea românilor îl iubesc pe Dan Voiculescu, Ion Iliescu sau Adi Năstase consider că Barbu e nu doar inteligent, ci genial

| regis a răspuns (pentru BomboDinCongo):

Deci doar petnru ca majoritatea romanilor ii iubesc pe USL (desi eu as spune ca doar s-au saturat pe pedelisti), tu ai tras concluzia ca Barbu e genial. Asta nu face decat sa imi intareasca ideea ca nu stapanesti termenii.
Ma bucur insa ca romanii inteligenti si-au gasit liderul: Dan Diaconescu rullleeesssss!

Later edit: pentru ca omul are "mai multa scoala decat tot neamul" unora, am dat si eu un search pe google si am gasit CV-ul geniului. Intr-adevar, este absolventul unei prestigioase institutii de invatamant, de renume international, un fel de Sorbona preuniversitara, mai exact "Liceul de Fotbal"...

| BomboDinCongo explică (pentru regis):

De Florin Condurățeanu,Sorin Ovidiu Bălan,Horia Mocanu n-ai auzit? Politicienii PP-DD au mai multă pregătire decât toți USL-iștii tăi, în frunte cu Crin.
PP-DD e singura soluție la ora actuală.
Acum a venit USL la putere și deja s-au scumpit toate, leul s-a devalorizat. Oricum, și dacă va câștiga Dan alegerile, mai rău decât cu ăștia nu poate fi.

| regis a răspuns (pentru BomboDinCongo):

USL-istii mei? De cand si pana unde?
Dintre cei pomeniti de tine am auzit de doi, unul fiind actor si celalalt jurnalist, sincer nu stiu ce pregatire au fiecare. Dar daca sunt la fel de pregatiti ca Barbu, poate ne calificam cu ei la mondialele de fotbal...
Expresia "mai rau decat cu astia nu poate fi" am auzit-o si in '94, iar intre timp l-am avut pe Basescu, Boc, Udrea, Anastase, Berceanu, Videanu, EBA, Ritzi, Blejnar, Igaj samd. Intamplator ajunsi la putere cu mare sprijin din partea OTV.

| Hombre a răspuns:

Nici o intrebare nu stii sa pui, mai degraba faci o sinteza a perceptiilor tale vizavi de niste indivizi in care pe unii ii faci prosti iar pe altii destepti. Esti depasit total de situatie deoarece termenele tale comparative a debordat dincolo de intelegera ta si lipsa de coerenta in cele spuse arata ca ai un nivel de perceptie si intelegere slaba. Ultima vomitatura din papirusul domnesc unde spui ca, "Mie mi se pare ca toti acestia a terminat facultatea pe pile" te informez ca idolul si desteptul tau Tudor Barbu are doar "Liceul de Fotbal".

| M25M a răspuns:

Intr-o tara democratica( sau cel putin asa se vrea a fi) este normal, firesc, ca mass media sa fie impartita intre opozitie si putere. Spre exemplu cum tu ataci Antena 3 sunt si altii care ataca B1TV, Tvr-urile, Rtv-ul pentru ca sunt sub aripa portocalie(nu nega ca asa este). Dar totusi am o intrebare: Ai fi mai multumit de presa romaneasca si de televiziunile romanesti daca toate ar fi de acord cu actiunile puterii ( nu conteaza ca e Basescu, Antonescu, Ponta) fara ca un ziar sau o televiziune sa arate faradelegile facute de cei de sus? Retine ca in ultimii 2 ani Puterea (PDL) a avut in spate B1tv, Otv, TVR-urile, mai nou Digi24, Rtv iar ca publicatii scrise Adevarul, Romania Libera, Evenimentul Zilei, Cotidianul(odata), Hotnews.ro iar impotriva acestei conduceri au fost Antena 3, Jurnalul National si Gandul.info doar astea 3. Deci din nou te intreb ar fi o democratie perfecta sau ai fi multumit daca cele rei mijloace media anti basiste s-ar trasnforma in basiste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris acest post sa ne intrebi pe noi pe cine alegem dintre aia, sau sa ne spui cat de mult il urasti cu pe Mircea Badea? Ca vad ca mai intreg postul este despre dispretul si ura pe care i-o porti lu Mircea...
Esti vai capul tau, daca gandesti asa si mai ales daca iti place de jegul ala penal de Tudor Barbu

| BomboDinCongo explică (pentru anonim_4396):

Tudor Barbu,jeg penal? Omul ăsta e inteligent,are mai multă școală decât tine și tot neamul tău la un loc,spre deosebire de Badea,care n-a fost în stare nici să termine o facultate(exact,nu și-a luat licența).e un ratat. Cu ce greșește Barbu,că spune adevărul și deschide ochii românilor? El spune de toți,și de PDLiști, și de PSDiști, nu ca Badea, care îi ridică în slăvi pe PSDiști. Barbu e imparțial, nu ține cu nimeni.

| M25M a răspuns (pentru BomboDinCongo):

Reality Check: nimeni din mass- media nu este impartial cand vine vorba desrpre politcabig grin.
P.S. Tot nu mi-ai raspuns la intrebarile pe care ti le-am adresat.

| M25M a răspuns (pentru M25M):

Despre*

| iKronstadt a răspuns:

Ma *** in ea politica! Asa, si? Care-i intrebarea aia mare, la care nu ai raspuns? Ai scris trei romane, dar fara intrebarea finala. Deci... esti retard, sau in stare de ebrietate?