| LanguageMaster a întrebat:

Un avocat poate să câștige milioane de lei pe an?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa castige, daca este foarte bun, foarte cunoscut si are procese complexe cu clienti bogati.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Unii cer onorariu de 10% din valoarea masei supuse judecatii.

| DaniTDCI a răspuns:

Depinde de abilitatile avocatului, de complexitate dar si de ce clienti are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff depinde. Unu care castiga contra statului si ia dintr-un caz mare

| Whitesnake99 a răspuns:

Unul foarte bun, care are un onorariu baban, da. Mai ales daca e asociat la o casa mare de avocatura.