| LanguageMaster a întrebat:

Un avocat stagiar poate să câștige mulți bani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta, de regula castiga putin, avand in vedere ca lucreaza pe langa un avocat definitiv si nu prea are clienti proprii.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Dar dacă este foarte bun și face pregătirea cu un maestru foarte bun?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Tot nu castiga prea mult dar isi pregateste bine activitatea de dupa ce va obtine definitivatul.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Bani multi" este relativ.
Fata de perioada facultatii, pot fi bani multi.
Fata de castigul avocatului la care face stagiatura, sunt bani putini.

| baru a răspuns:

Nu, munca multa, bani putini.

| petruhid33471 a răspuns:

La început câștigi puțin, dar dacă intrii în barou și după ce ai experiență, faci bănuți frumoși. Dacă mai și ești pasionat și bun pe treaba asta. Win