| schlau a întrebat:

Un cadru didactic(profesor de liceu)mai poate preda la ora daca a atins varsta de pensionare? Se ia in considerare ca acest profesor e titular(sau a fost inainte de atingerea varstei de pensionare)iar acum este diriginte.Mai are dreptul,legal, sa predea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, mai are dreptul, dar doar cu aprobarea Inspectoratului judetean, obtinuta in fiecare an scolar.

| Alexino2003 a răspuns:

Desigur, după vârsta de pensionare mai ai dreptul să faci orice şi să te faci bonă, să te faci bucătar, ORICE! Sper că te-am ajutat. big grin