| danutdan96 a întrebat:

Un copil de 14 ani, poate trece granita fara pasaport si cu buletin?
Multumesc anticipat! Dau fundita.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, dar nu poate singur, trebuie sa fie insotit de un major si sa aiba declaratie notariala autentica data de parintii sai, cu acordul acestora pentru plecarea in strainatate.

6 răspunsuri:
| deyutzzza a răspuns:

Da poate daca este insotil de un adult

| iuli a răspuns:

Cu buletinul poti sa mergi doar in UE. In rest ai nevoie de pasaport.

| Marcian a răspuns:

Daca este insotit de un adult si are declaratie de la parinti cum ca il lasa in grija respectivului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca trebuie si pasaport pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14 ani si ma intereseaza aceasta intrebare

| danutdan96 explică:

Deja am trecut granita fara probleme. pentru cei interesati trebuie urmatoarele : imputernicire de la ambii parintii pentru. persoana cu care veti merege(nu puteti merge decat insotiti, pana la 18 ani) si cazierul persoanei imputernicite (ps. ca buletin merge doar in ue.