| suntsuper a întrebat:

Un minor de 17 ani poate calatori singur cu wizz-air, la INTOARCEREA in tara? Nu la plecare.

Răspuns Câştigător
| Iosuat a răspuns:

Cred ca legea zice ca nu, daar, bănuind ca ești în Anglia am văzut ca exista posibilitatea sa faci acest lucru din cauza ca la îmbarcarea în avion cei din aeroportul respectiv nu îți cer procura, adică dovada ca ești însoțită, în schimb când ajungi în tara o fac dar degeaba, nu te pot trimite înapoi laughing

| suntsuper explică (pentru Iosuat):

Deci, am sunat in vreo 20 de locuri, printre care politia de frontiera si n aeropoarte...
La politia de frontiera mi-a zis clar ca DOAR LA PLECARE am nevoie de insotitor, la venire pot singura.
La Menzies(Se ocupa cu diferite agentii de zbor, printre care si Wizz air) mi-a zis exact acelasi lucru, ca doar la iesirea din tara am nevoie si la intoarcere nu mai.

Mersi de ajutor si sper ca raspunsul meu sa ajute alte persoane daca mai au nelamurirea asta

1 răspuns: