| anonim_4396 a întrebat:

Un om a cazut pe strada pe spate in centrul orasului langa banda pe care treceam eu cu masina. Ori era beat, ori o fi facut infarct. Dar cert este ca m-am speriat si nu am oprit. Totusi, eu NU l-am lovit, chiar am tras de volan in larg cand am vazut asta. Alt detaliu este faptul ca el se afla pe banda pe care erau parcate masinile, practic intr-un loc liber de parcare dintre doua masini, dar NU a iesit in afara acelei benzi cand a cazut. Eu consider ca nu sunt vinovata avand in vedere ca nu l-am lovit si nivi macar nu l-am atins, iar altr masini care au trecut pe langa el in urma mea au facut la el. Vreau o parere sincera.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce-ai nevoie de parerea noastra, daca situatia de fapt este asa cum ai prezentat-o?
Daca este asa sigur ca nu esti vinovata de nimic, putea sa fi cazut din mai multe alte cauze: boala, betie, slabiciune, etc.
Nu inteleg de ce-ti faci probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fii tu vinovat de ce?
esti vinovat moral ca puteai sa il ajuti si poate chiar sa ii salvezi viata daca era ceva grav... in rest