| Mariushgv a întrebat:

Un politist din sursa externă poate poate sa investigheze cazuri (Nu crime )? Si sa faca aceleași lucruri ca un politist normal?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent cum a ajuns in politie fiecare politist are atributiile, drepturile si obligatiile date de fisa postului, nu se face deosebire intre cei care au facut o scoala de politie si cei incadrati din sursa externa. Daca ii intra in atributii poate efectua activitati in cadrul urmaririi penale.