| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten de al meu are dosar penal si acum am fost la suc si a luat el toti banii ( fiind cheta pusa de toti ) pentru a achita plata. Suma aprox. 100ron. Noi nu putem sa ne luam de el pentru ca are spate si daca am denunta fapta ar intra la puscarie? Dovezi audio video.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa va fie invatare de minte si sa nu mai iesiti niciodata cu el, ca sa nu va mai pacaleasca.
Oricum cu oamenii certati cu legea, nu-i bine sa te inhaitezi, ca maine poimaine te baga in necaz, declarand ca ai fost partas cu el la cine stie ce furt, sau bataie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai și nu merita la puscarie?

| Bizon95 a răspuns:

Sigur, cuvantul "toti" inseamna mai multi martori FARA dosar penal impotriva cuvantului unuia singur care are dosar penal

si, da, daca faceti toti plangere, poate ajunge la puscarie (furt, abuz de incredere)

| Panamax a răspuns:

Sune-mi ce prieteni ai ca sa-ti spun cine esti.