| Csm_Cosmyn_1999 a întrebat:

Un telefon la abonament a fost furat, abonamentul a expirat. Telefonul mai poate fi gasit daca nu a fost reclamat la politie?
Funda

Răspuns Câştigător
| UsualBoy a răspuns:

În primul rând telefonul poate fi localizat nu găsit. Pentru găsirea lui trebuie să apelezi la poliție care v-a solicita serviciului de telefonie să-l localizeze. Va dura ceva, dar depinde de modelul telefonului și dacă merită eforturile depuse!

1 răspuns:
| Maopiscopulesculeandra a răspuns:

Daca esti in Telekom te duci la cri de la Telekom, daca esti in Vodafone te duci la cei de la Vodafone...etc si le spui ca ti-ai pierdut telefonul si daca pot sa ti-l localizeze.De exemplu la Vodafone poti face asta, dar nu stiu si la celelalte retele daca merge sau poti sa iti inchizi abonamentul, sa-ti faci altul.