| AlexDorinel a întrebat:

Unde e mai multa libertate in viata de zi cu zi, in Romania sau in tarile din Vest?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum este libertatea totala si in Romania, la fel ca in tarile vestice, doar ca este prost inteleasa si nu se repecta legile tarii.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Evident ca la romani, ca doar de ei vorbim, nu?

| Zuzu1991 a răspuns:

Defineste libertatea tongue

| zilog a răspuns:

In Republica Moldova faci ce vrei si nu te stereseaza nimeni cu nimic
In ce sens libertate?
Cam s-a terminat cu libertatea peste tot pe planetă!
Acum chiar nici tu nu ar trebui sa iti mai acorzi libertate ci ar trebui sa muncesti fanatic să strângi bani că vor veni niște stăpâni care vor distruge banii si vor da voie oamenilor să muncescă doar ca să mănânce
și să muncescă până la puizare gen 18 ore / zi doar pentru mâncare
si dacă te vede că nu îi aplauzi șî nu îi lauzi și nu le faci reclamă si că nu zâmbești și nu te arați extraordinar de mulțumit de faptul că îti dă o farfurie de orez la fiecare masă
o să te dea afară și gata o să mori de foame
pentru că oricine ți-ar da ceva de mâncare va fi persoana non grata adica eutanasiat si i-se vor lua organele ca să fie dat de exemplu tuturor celorlalți care vor mai da de mâncare libertinilor

Răspuns utilizator avertizat
| rapandula a răspuns:

In Romania. Pe toti ii vezi pe strada in bmw-urile e46 mancand seminte. Nu ne omoram noi cu munca.

| Banicaamalia23 a răspuns:

Depinde unde te simti tu cel mai liber, mie de exemplu ma simt mult mai libera in Romania decat in alte tari