| costinvlad a întrebat:

Unde pot face imprumut/card de credit de minim 3000-5000 euro daca am 17 ani? M-as angaja. Ms.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Credit cardul ti-l da doar o banca, in urma unui imprumut aprobat, in conditiile in care tu ai deja 18 ani si cel putin 1 an de zile de munca, intr-o companie.
La 17 ani, poti sa-ti iei un job de vara si sa strangi bani, desii, este cam greu sa poti strange atat banet intr-o vara.
Indiferent ce necaz ai avea, spune-le parintilor tai despre ce este vorba si poate fac ei acest imprumut, sa te ajute.

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In ritmul asta la 22 de ani vei fi dator vandut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E greu sa obtii o asemenea suma si ca angajat.
Ca minor nu ai nici o sansa.

| Sn4k3 a răspuns:

Ca sa faci un imprumut trebuie sa arati ca poti da banii inapoi, tu nici sa muncesti nu poti ca ai 17 ani.

| Kogaion a răspuns:

La camatari...

| Frank51 a răspuns (pentru Kogaion):

Nici camatarii nu si-ar pune mintea cu el. Sa ii dea banii si dupa sa trebuiasca sa il omoare, adica niste bani si timp pierdut aiurea.

Răspuns utilizator avertizat
| Robirecalo3 a răspuns:

Nu poti