| laeimbrea a întrebat:

Unde pot face o reclamație unei societăți comerciale care are deschisa o locație și 1 angajat legal dar în locație mai lucrează încă 2 persoane neangajate legal (la negru)?
Ce instituție se ocupa cu asta?

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Atitudine normala! Daca toti am proceda asa am ajunge departe! Respectele mele pentru tine!
Suni la ITM teritorial. Ar trebui sa se ocupe ei asta daca nu sunt spaguiti...

13 răspunsuri:
| Cristi7790 a răspuns:

ITM, găsești numărul de telefon pe internet, cauta "contact ITM" și găsești și ei se ocupa de tot

| BuLaNNNeL a răspuns:

Înainte, fii sigur că aia 2 sunt la negru sa nu te trezești cu surprize.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, nu e un ban cinstit, si mai ales daca au probleme si au nevoie de asistenta medicala, buba...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa gandirea romaneasca hotii sunt buni! Vasi si amar!

| CIaudiu a răspuns (pentru Salontanul):

Mi-am dat seama ca am gresit, de-asta le-am si dat calificativul inteligent si folositor celor doi care mi-au facut remarca. Nu luasem ce spusese @suntserios in calcul. Omul cat traieste invata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu dovezi: filmari, inregistrari audio, etc poti recla ma la ITM. Eu am facut asta si am avut documente. Din experienta mea ITM este mana in mana cu hotii astia. Asa ca am scris apoi la Ministerul Muncii si abia atunci s-a rezolvat. Bravo! Perseverenta! Succes!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru CIaudiu):

Bravo!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acesta se numește denunț. La ITM.

| darrio2007 a răspuns:

Banuiesc ca tu esti cel angajat legal, nu?

| Gligore2000 a răspuns:

Reclamatie ar trebui sa faca cel interesat si nu orice bagator de seama.

| laeimbrea explică (pentru darrio2007):

Nu, eu sunt cel care are alta societate, are angajați legali și plătește taxe și impozite la finanțe.

| darrio2007 a răspuns (pentru laeimbrea):

Aha, esti invidios.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e invidios, e corect. Dar aparent sa fii corect in Romania cam pare un subiect tabu si not cool.