| anonim_4396 a întrebat:

Unde poti depune o plangere daca la primarie ti-au eliberat un certificat de nastere scris gresit? Din cauza alora nu m-am putut inscrie la master.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi simplu: faci o plangere penala la politie impotriva functionarilor de la primarie insa nu cred ca o sa te ia nimeni in seama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Din cauza ălora, ai făcut celelalte școli! Nu este ciudat?
Mergi la Starea Civilă din cadrul Primăriei cu o cerere pentru a face o corectare la nume, prenume, dată sau ce au greșit ei!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La registratura primariei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plangere penala doar daca vrei sa te razbuni pe ei, daca nu, mergi la primarie si se rezolva

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Scuza-ma, dar abia acum ai observat ca actul de nastere e intocmit gresit? A fost eliberat un duplicat? Atunci aveai obligatia sa verifici cele inscrise in ceritificatul tau de nastere.
Mergi la serviciul de stare civila care a eliberat certificatul de nastere si solicita (prin cerere scrisa) eliberarea altuia, explicand si motivul solicitarii.

| lul23 a răspuns:

La generala/liceu/licenta nu ai intampinat nici o problema?
Dubios worried

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Awsa cum au gresit, tot la fel ei vor corecta greseala. Iartai