| Roxana_2583 a întrebat:

Unde va ajuge tara asta? Oare chiar nu se va ajunge nicaieri cu oamenii nostri politici? Voi ce credeti ca ar trebui sa faca ei pentru a fi mai bine?

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

In primul rand, pe vremea lui Ceausescu aveam un avantaj, si anume ca noua ni se datorau bani, nu datoram bani.
Acum suntem plini de datorii. Pentru a avea politicieni capabili, generatia asta trebuie sa fie cu capu' pe umeri! Si avand in vedere ca se ocupa de cu totul si cu totul altceva, in niciun caz cu invatatul, este clar si batut in cuie ca nu se va ajunge nicaieri.
De fiecare data cand o persoana ma suna sa faca asa-zisa,, caterinca", [ de obicei intreba :,, ce faci?"] si raspund :,, exact acelasi lucru pe care al trebui sa il faci si tu, si anume sa inveti, sau sa iti ocupi timpul liber cu ceva mai folositor, pentru ca din cauza asta se duce Romania de rapa! "
Sunt pur si simplu dezaxati! Persoane fara caracter. Politica pe mine ma scarbeste pur si simplu.
Politica este o scena mare de teatru cu multi actori slabi si prosti!

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nicaeri, tara va ramane aici.Multi o vor parasi altii vor ramane, cei care sunt astazi in strada sunt cei care iau votat pe mici, bere si pe 40, 50lei votul. Au ziz ca Basescu este baiat popular, de-al lor, ca dusmani tari sunt mogulii, ca Patriciu, Vantu si altii. Asa ca nu-i inteleg au ce le trebuie de ce se revolta. Nu a mai fost Basescu suspendat si acestia care urla azi lau pus la loc prin votul lor apoi l-au reales, ce mai vor, la asa popor asa conducator si visul este implinit, nu inteleg?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Avem presedintele pe care il meritam, noi l-am ales (eu nu), asa ca cei ce se plang degeaba fac asta, problema e ca suferim toti.Nu stiu unde vom ajunge, fac doar ce vor ei, nu tin cont de parerile altora.Rezultatele au inceput sa se vada, pensionarii au iesit in strada, sindicatele vor iesi cat de curand, urmeaza bugetarii...

| EUSIATIT a răspuns:

Ai rasp variate /ce ar trebui facut. confiscat toate conturile di banci ale lor. romii sa plateasca impozite etc etc [ o sa spui ca sunt rasiata] dar nu pentru ca ei astepta as sociqal si sun ca nu au cu ce traisi se lafaie in vile si masini scumpe.cit impozit apa. lumina plaresc? apoi legea 18 sa fie usa in aplicare si sa vezi ce de bani se aduna. si barosanii de la parlament sa mearga cu loganu sa isi ia pachet in sacosa sa nu mai manince la cantina pe 2 lei,, etc etc. ore crezi ca nu am reusi macar o parte [un procent sa ne echilibram?

| cornel a răspuns:

Pai in primul rand sa iesim din crizahappy
ma refer la faptul ca oamenii cei mari cu zeci de milioane de euro
sa ridice Romania.sa angajeze.sa imprumute fabricile care sunt in pragul falimentului.si in politica? in politica se mananca o gramada de bani.stand.in fine.asta e Romania.nu se ia masuri.

| stefybx a răspuns:

Vom ajunge in faliment mai rau ca grecii si nu ne mai poate opri nimeni din caderea libera!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dady, deja au inceput sa faca.si masurile luate sunt juste.am parinti pensionari, nasi pensionari cunostinte prin administratia locala si toti au spus ca era prea frumos sa fie adevarat.si-au dat seama ca ceva era gresit. si nu cartesc impotriva masurilor de austeritate.eu lucrez in mediul privat si am salariul inghetat de doi ani.si sunt la zi cu facturile si banii mi-ajung sa traiesc.nu sunt cati as vrea, dar sant.asa ca eu nu pun botul la manipulari politice si la vrajeli in presa ca e greu.va fi greu daca nu mergem inainte cu programul asta fiindca o sa platim un pumn de malai cu greutatea lui in aur.si nici asa no sa ni-l dea nimeni.fiindca banii nu se pot manca. dar malaiul da.

| Peto a răspuns:

O sa ajungem mai rau ca pe vremea lui Ceausescuoh go on.Degeaba o tara de tot rasul.

| curios_3782 a răspuns:

Ar trebui sa plece toti din parlament si sa ii inlocuiasca cu altcineva x(