leonardk
| leonardk a întrebat:

Unei persoane i se da preaviz (reducere de personal). La expirarea preavizului nu este disponibilizata (se anuleaza preavizul). Dupa 2 luni primeste din nou preaviz (reducere de personal). Ce parere aveti? E legal?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Din pacate cred ca este legal. Adica... daca preavizul a fost anulat, practic nu s-a intamplat nimic. Stie cineva mai bine?
Numai bine, Shin.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Este legal desigur, daca nu ai fost selectata din acele persoane care au fost puse pe lista de reduceri de personal, poti fi multumit/a, iar daca ai si a doua oara noroc este si mai bine, poate ai fost un element bun la servici si sefilor le este greu sa te dea afara.Bafta multa.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu stiu dar bine ar fi sa poata sa-si pastreze slujba pe foamea asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da