| croissant a întrebat:

Urgent, am nevoie de un avocat sau de o parere legata de urmatoarea situatie: Tatal meu este internat de catre fratele meu, el a spus ca a consumat 23 de mii de euro fara a aduce acte doveditoare. Mentionez ca tata are pensie si ajutor handicap. Din pacate am semnat un act in care ar trebui sa restituez aceasta suma. Ce se poate face? Un sfat? Un avocat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un avocat, la care sa prezinti situatia exacta si actele pe care le ai si acesta te poate sfatui in cunostinta de cauza.
Din ce ai spus si repetat nu se intelege nimic exact.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce act ai semnat, în fața cui, pe baza a ce? Cine a consumat banii, care este implicația ta în consumul lor, de ce trebuie să îi restitui tu? Ce legătură este între tine, fratele, internarea și suma. Nimic nu este clar.

| croissant explică (pentru sadrian46):

Urgent, am nevoie de un avocat Tatal meu este internat de catre fratele meu, el a spus ca a consumat 23 de mii de euro fara a aduce acte doveditoare. Mentionez ca tata are pensie si ajutor handicap. Din pacate am semnat un act Declaratie in care ar trebui sa restituez aceasta suma. V-as putea trimite poza in privat daca doriti

| sadrian46 a răspuns (pentru croissant):

Cine a spus, cui a spus, cine a consumat, pe ce bază a internat fratele tău pe tatăl și unde l-a internat, nu înțeleg, nimic, ca să te pot ajuta.

| Catrice a răspuns:

... ce legătură e intre internare și banii cheltuiți?