| elenamarian95 a întrebat:

Urgent! Buna! Vreau sa fac cununia civila pe 21 iulie, sambata si nu stiu cand trebuie depuse actele? Joi, pe 12 am inteles eu...E bine joi, ca sa am cununia sambata pe 21? Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este bine, actele trebuie depuse cu 10 zile inainte de casatoria civila, deci daca vrei sa fie pe 21 iulie va trebui sa le depuneti pe 10 iulie.

| Emma30555 a răspuns:

De ce nu ți iei toate informațiile de la starea civila? Cred ca e mai simplu sa mergi acolo sa vorbești sau sa suni decât sa aștepți răspunsuri aici

| elenamarian95 explică:

Multumesc! Am fost la starea civila si am aflat ca trebuie sa le depun pe 11?