| Anemius34 a întrebat:

Urgent! Ce se întâmplă dacă un profesor nu îți încheie media pe semestrul 2 deși ai destule note și note bune? Cum aș putea proceda? Deși am vorbit cu directorul și îmi zicea că îmi încheie media oricum și am vorbit și cu profesoara și nu vrea să mă încheie.Ce aș putea face în situația asta? Deși eu învăț bine.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este corect! Conform legii este obligata sa-ti incheie media. http://bit.ly/2JuhcKE Mergi cu un parinte la inspectorat!

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă profesoara nu vrea să îți încheie media atunci diriginta trebuie să o facă.
Ar trebui să îi faci o reclamație acelei profesoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sesizare către ISJ și atunci problema rezolvata. Dacă profesoara face abuz, probabil nu ai vrut sa dai bani ca să te treacă, atunci poate sa ii fie tăiat din salariu. Eu nu vad deloc ok cum procedează.

| ZyRRe a răspuns:

Mai bine vorbesti cu parintii sa mearga si sa rezolve problema. Daca directorul a spus ca o sa o incheie nu e neaparat asa.
Daca ramai cu ea neincheiata cred ca trebuie sa te prezinti la corijare.
Oricum, poate rezolvi cu profesoara sa nu ajungeti la complicatii.

| Anemius34 explică (pentru ZyRRe):

Dar în legislație scrie că profesorul e obligat să încheie media elevului dacă are destule note, eu cred că profesoarei ii s-a pus pata pe mine

| ZyRRe a răspuns (pentru Anemius34):

Pai da. asa fac unii profesori "destepti". Dar directorul nu are dreptul sa iti incheie media, chiar daca e profesor.

| Anemius34 explică (pentru ZyRRe):

Dar directorul a vorbit cu ea, a doua zi eu nu am fost la școală că am avut practică, a intrat în clasă, nervoasă și a zis că nu îmi încheie media, deși eu nu sunt singurul caz și mai un coleg al meu care învață bine

| ZyRRe a răspuns (pentru Anemius34):

Cum s-a spus si mai sus, mergi la inspectorat si se rezolva situatia.