| PlayerE7 a întrebat:

! URGENT! Salut TPU! Trebuie să plec neaparat de acasă la bunicul meu pentru a-i duce niste medicamente! Eu adresa de pe buletin o am in satul în care e bunicul meu însă eu stau in oras in chirie pentru care nu am un act cu care sa dovedesc asta. Ce adresa scriu pe declarație?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrii adresa de pe cartea de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrii adresa unde locuiesti, nu iti cere nimeni sa dovedesti cu un act acest lucru.

scrie si in declaratie

"Se va completa adresa locuinței în care persoana locuiește în fapt, indiferent dacă este identică sau nu cu cea menționată în actul de identitate."

| sierra1 a răspuns:

Dacă o scrii pe cea din buletin e ok

dar când te intorci (dacă o fi), ce scrii

| Tian44 a răspuns:

Urata situatie. scrie adresa de pe buletin si explica-le politistilor in caz ca esti oprit. nu ai alta solutie, e riscant, dar daca dai de un politist bun, te va lasa... e de noroc.

| stancuprint a răspuns:

Simplu, scrii adresa de unde locuiesti, dar specifici traseul in declaratie ca mergi la bunicul tau pentru diverse. Si daca dai de un capatinos explici concret buna ziua, am o mare problema cu pentu ca am plecat ca sa. Etc. Sigur nu vei avea probleme daca vei povesti calm. Spor!

| RamoM a răspuns:

Pe declaratie, la adresa este specificat ca se va scrie adresa unde locuiești in acest moment, chiar daca aceasta nu coincide cu cea din buletin.