| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Urgent! Sunt la un prieten la bloc și e trecut de ora 22.00. Dacă scriu aici o declarație și plec acasă, e în regulă în cazul în care mă oprește poliția? Așept răspuns urgent.

9 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

"Sunt la un prieten la bloc" este aproape unde stai sau este distantă mare având o mașină? Dacă ai venit pe jos până la el, vii pe jos. Șansa să te întâlnești cu Poliția sunt minime.

| cfrtobias a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte, sa pleci mai repedewinking

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru cfrtobias):

Nu m-am uitat la ceas și a trecut timpul.

| cfrtobias a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Bun prieten ai... poate voia sa stai la el laughing

| Flavianadx a răspuns:

Baai... ce faceti voi acolo la ora asta? Vezi daca te poti incadra la unul din cele 4 motive:
https://formular.sts.ro

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Daca vrea prietenul tau si parinti lui il lasa sa ramai peste noapte poti ramane decat sa risti daca nu iti faci o declaratie si pleci insa daca esti dintr-un oras mare ai sanse sa te prinda si sa îti deie amenda.

| LastBlackNight a răspuns:

Ramai acolo

| Alexandra45627 a răspuns:

Incerca sa gasesti un motiv cat mai plauzibil pentru care esti după 22⁰⁰ pe strada, in general, daca pleci/te duci la servici primesti tipizat cu stampila firmei, deci scuza asta n-ar merge.
Nu stiu, spune ca te-ai dus pana la farmacie. Cred ca ar fi ok.