| ridhimagupta a întrebat:

URGENTT!
Buna,vreau sa imi infiintez un cabinet veterinar, problema este ca nu am calitatea de medic iar dosarul de la onrc mi-a fost respins printre altele din acest motiv.Intrebarea mea este:pot sa caut un actionar caruia sa ii cedez o parte din actiuni care sa fie medic pentru a infiinta cabinetul? Si daca da, care e procedura?
Mentionez ca la inceput cabinetul nu va desfasura activitate, multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gaseste un medic veterinar si apoi impreuna puteti infiinta un SRL, conform L.160/1998, rep. in 2014, cu md. si compl. ulterioare.