| LanguageMaster a întrebat:

Va fi mai bine dacă în viitor România nu va mai avea Curte Constituțională?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca va fi mai bine. Va fi mai bine daca judecatorii CCR vor fi alesii dintre cei mai buni juristi constitutionali si fara nici o afiliere politica.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa fie bine la noi trebuie sa dispara ungurii - satrele tiganesti - toti politicienii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum am putea avea o democrație fara CCR?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Toate tarile democrate au asemenea organsm, dar multe dintre ele sectia este in cadrul Inaltei Curti de Justitie., sectie autonoma. Membii ei sunt alesi sau numiti de forurile decizionale ale judecatorilor.

| JicaContra a răspuns:

Fara CCR politicienii la putere nu mai sunt controlati in nici un fel si fac ce vor!
asa ca, eu nu am chef de dictatura, tu ai?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, deoarece multe dintre acţiunile oamenilor de stat sunt apoi trimise sau reclamate la Curtea Constituţională, iar dacă aceasta n-ar mai exista, anumiţi politicieni şi nu numai, şi-ar face de cap nestigheriţi.

| ValentinGabi a răspuns:

Nu,cu siguranță nu

| Evaluator a răspuns:

Nu.

| Jilava a răspuns:

Normal ca nu #8====> PSD