| AvalohAlyn a întrebat:

Va fi Romania vreodata in stare sa ofere o viata mai buna cetatenilor ei?
Sistem sanitar OK, sistem educational OK, salarii si pensii OK asta e tot ce vrem.

https://www.youtube.com/watch?v=s3imDkvTxWc

Cand nu vom mai muri cu zile in spitalele romanesti?
Cand nu vor mai fi spagi in spitale/scoli?
Cand educatia romaneasca clasele 1-12 va fi o arma spirituala,intelectuala si nu o inutilitate si timp pierdut?
Cand educatia si sanatatea vor fi ca in tarile din Occident?

Si in legatura,cu versurile melodiei din link chiar are dreptate:Sa mori pentru tara,de ce sa faci asta? Cand tara asta moare inaintea ta.
Lipsa de onoare, de interes, de empatie, de bun simt si respect asta e problema Romaniei.
Acum in momentul actual e o tara de mana a 3-a.
Tara asta mai are viitor? Mai are vreun VIITOR oricat de mic?

Voi ce credeti despre ROMANIA, tara noastra?

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Guvernul e condus din spate de smecherii de la Bruxell, noi oamenii de rand nu avem nicio putere, SRI e controlat din spate de CIA si FBI americanii stiu absolut tot ce se intampla aici. Daca la americani nu le convine cine iese presedinte dupa alegeri ei pot inversa voturiile ca sa iasa celalat presedinte, RO e o tara care exista doar cu numele si atat, altcineva conduce aici.

| DarthNiger a răspuns:

O sa se schimbe toate atunci cand o sa mergem cu pustile si batele peste cei de la guvernare si sa ii terminam, ca sa prinda frica de popor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că toate neregulile din această țară pornesc de la cei ce ne conduc. Noi oamenii putem schimba asta doar mergând la vot.

| AndreiMM0002 a răspuns:

Da,dar pentru asta e nevoie ca Romania sa aiba un guvern stabil și puternic cu aspirații de viitor, un guvern Fascist (social-nationalist) autoritar.