| Jokers666 a întrebat:

Va iubiti țara in care traiti? Vreau raspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o țară super frumoasa. Avem
multi, rauri, delta, avem toate anotimpurile. Avem cetati, orase. Daca mergi intr-o excursie te minunezi ce e aici. Si sunt si multi oameni cumsecade si muncitori, nu stiu de ce am impresia ca ceilalti care au raspuns ca urasc oamenii se gandesc ca singurii oameni din tara asta sunt politicienii. Daca zici ca romanii sunt prosti automat te incluzi si pe tine, familia ta, prietenii tai. Nu suntem nici pe departe cea mai rea sau needucata tara. Avem nevoie de straini sa ne aminteasca ce tara avem. ei cand vin in vacante la noi se minuneaza. Nu stiu de ce multi traiesc cu falsa impresie ca in "afara" e mai bine. Auziti-i pe americani cum se plang ca platesc 50-100 000 $ pe facultate, ca tot asa mii de dolari pe sanatate, auziti-i pe englezi cum se plang ca ploua mereu, auziti-i pe sud-americani ca e cald de se prajesc mereu si n-au vazut niciodata zapada... E la moda sa nu iti placa tara ta, dar sa stiti ca avem ce iubi, nu se plimba in alte parti catelul cu covrig in coada.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tara este frumoasa pacat ca este populata de catre romani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu iubesc pământul pe care calc. Sunt unii care sărută pâmântul de sub picioare, pe motiv că îl iubesc.
Dar pământul dintre granițe plus oamenii din el, care sunt neamul meu, cu care mă identific, da.
Ce să înțelegi prin asta. Că sunt gata să lupt pentru apărarea ei dacă va fi nevoie, că nu o voi trăda niciodată.

| Sofer a răspuns:

Tara da. În schimb oameni nu prea.

| LPCTSTR a răspuns:

Tara da, oamenii nu.

| mentholinks a răspuns:

Nu. Vezi ca toti care au raspuns spun ca iubesc tara dar urasc oamenii. De aia e o tara de rahat. Oamenii se ft unu pe altul in ro.

| Simpatic a răspuns (pentru mentholinks):

Pai daca sunt si rahati care nu-s oameni normal sa-i uram! Iubeste-te tu la propriu daca vrei cu pesti, taraturi, ciori si altii asemenea, daca tot iubesti toti oamenii.
Eu vreau sa fiu selectiv, e dreptul meu ceilalti pot alege sa le placa tot si toate
Si sa raspund la intrebare, da avem o tara frumoasa, ca doar intrebarea se referea la tara la modul general nu doar la oamenii care locuiesc in ea, avem si oameni buni si oameni rai, si nebuni si genii!

| alexalx1234 a răspuns:

Tara e frumoasa, dar plina de panarame, cocalari si penali in functie la tot pasul

| Bruno92 a răspuns:

Nup, Romania e o țară de cocalari

| Speranta12 a răspuns:

Si conteaza asta pentru tine?

| Jokers666 explică (pentru Speranta12):

Da conteaza vreau pareri

| Nimeni20192018 a răspuns:

Da, țara. Țara da, oamenii din ea nu prea

| EuSuntOmul a răspuns:

Orban