| AlexDorinel a întrebat:

Va pare rău că pleacă mâine domnu Cîțu de la guvern?

A făcut lucruri bune sincer, a eliminat pensiile speciale, a mai eliminat din posturile aiurea din ministere, a finalizat PNRR, a aprobat un proiect de 50 de miliarde pentru infrastructura (gaz, canalizare, străzi etc.).

15 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu a eliminat nici o pensie speciala, de unde visezi asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

N-a eliminat mai nimic, mai ales ca pensiile deja existente alea 200000, nu putea sa taie din ele decat daca le supraimpozita, ca altfel era neconstitutional, iar asta cu supraimpozitatul nu a facut-o.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Daca e sa o luam asa, neconstitutional e si sa mori ca prostul prin spitale sau asteptind sa ti se elibereze un loc...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Evident ca neconstitutional e si sa mori ca boul in spitale.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi-ne si noua ce pensii speciale a eliminat, mai exact! La fel si cu posturile aiurea - in caz ca nu aveai habar, a mai CREAT cateva mii de posturi de bugetari inutili...

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Probabil astea
https://www.g4media.ro/......rilor.html
dar nu e nicidecum meritul lui Citu. E doar rusinea parlamentarilor care nu au mai putu tergiversa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Mdah, o mizerie. Alea reprezinta un procent infim din totalul pensiilor speciale.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

El nu stie, vorbeste aiurea, se mira ca de ce oameni is nemultumiti ca s-au scumpit toate, etc, crede ca e prosperitate si altele, o trai intr-o lume paralela.

| Lukasssz a răspuns:

Sa le fie de cap

| Werrich a răspuns:

Cristian Ghinea de la USR-PLUS a făcut PNRR, nu Cîțu, iar PNDL este mita pentru primarii delegați care l-au făcut președinte de partid. Oricum pnl tot pe Citu îl vor propune dacă celelalte partide nu au propuneri.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

In afara de a elimina oamenii numiți de USR-PLUS, Cîțu nu a făcut nimic.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

"A făcut lucruri bune sincer, a eliminat pensiile speciale, a mai eliminat din posturile aiurea din ministere, a finalizat PNRR, a aprobat un proiect de 50 de miliarde pentru infrastructura(gaz, canalizare, străzi etc.)." Gluma lunii octombrie laughing. Chiar am ras

| NunuNini a răspuns:

A eliminat Catu pensiile speciale?
Pe ce lume traiesti copile?
La fel si restul.