| mitzaneb1 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un contract telekom care sa prlungit singur.
Am semnat acum 1 an jumatate un contract de telefonie internet si tv la romtelecom, am sunat aproximativ acum 2 zile la ei sa renunt la contact, imi raspunde operatorul dupa aproximativ 20 minute de asteptare prin care imi spune ca nu pot renuta la contract decit daca platesc taxa de reziliere, eu ma gindeam k decit pentru 6 luni dar consultantul imi spune ca contractul dumneavoastra expirA peste 2 ani si jumatate, la care eu i-am spus, eu cu dumneavoastra am semnat un contract pe 2 ani nu pe 4 ani el spune ca o sa verific si imi spune ca in data de bla bla bla a sunat un reprezentatn care a spus ca ati primit 100 de minute gratis pe fix, intr-adevar chiar a sunat dar mie nu mi s-a spus nimic de prelungirea contractului pe inca 2 ani,la telefon putea sa raspunda si tatae,imi spune ca mi-au trimis o foaie prin care spune ca contractul dumneavoastra a fost prelungit in data ce ati acceptat minutele, nu a venit nici in ziua de azi foaia acasa, va rog ajutati-ma daca puteti sa scap de acesti hoti! va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu rezolvi pe cale amiabila ii poti da in judecata pentru rezilierea contractului. Daca nu te descurci singur poti apela la un avocat.

1 răspuns:
| mitzaneb1 explică:

Ce as puta face?