| Angelina0101 a întrebat:

Va rog pareri!
"Omul necinstit poate sa-si amine pedeapsa, dar nu poate scapa de ea. "

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Aceasta asertiune presupune credinta in justitia divina (karma). Nu e scris in stele ca asa ar sta lucrurile si in realitate.

| ladybug238 a răspuns:

Cred ca citatul asta prezinta foarte bine viata multora: fac o greseala, incearca sa o ascunda, nu spun nimic parintilor/familiei/oricui, continua sa se comporte ca inainte, dar pana la urma se va afla de acea greseala si oamenii din jurul lui nu vor fi suparati doar fiindca a facut acel lucru, ci si pentru ca le-a ascuns fapta. poate ca fapta nici nu conta, dar isi va pierde prietenii deoarece nimeni nu-si doreste un prieten care sa fi gresit cu ceva mai demult si tu sa aflii acum ce a facut...