| floryn1987 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti care e procedura cu dosarul de daune (sunt pagubitul)daca in accident s-a intocmit dosar penal pentru vatamare corporala?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procedura este aceeasi ca pentru orice accident, trebuie sa depui cererea de daune la societatea de asigurare a vinovatului.

| floryn1987 explică (pentru Ioandelasal):

Ok.dosarul de daune nu e finalizat din motiv ca nu au hartiile necesare care le da politia!(si politistul care a luat cazul e in concediu). sunt 3 saptamani si eu stau cu masina sparta si fara vreun raspuns.