| Tud0rr a întrebat:

Va salut! Stiti cumva daca se poate plati contravaloare certificatului de inmatriculare auto direct la politistul de la ghiseu in Cluj_Napoca?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform anuntului de pe site-ul lor, citez:
"Incepand cu data de 06.07. 2016, conform O.U.G. nr.41/2016, taxele privind contravaloarea documentelor emise de seviciul nostru (autorizatie provizorie, certificat de inmatriculare si permis de conducere) vor fi achitate la ghiseele Trezoreriei Statului din P-ta A. Iancu nr.19, Cluj-Napoca, in contul urmator: RO69TREZ216502601X033744, deschis de Institutia Prefectului Cluj cu codul fiscal 4288012. De asemenea, aceste taxe pot fi platite prin virament bancar de la orice unitate bancara sau prin mandat postal de la orice oficiu postal."

| Tud0rr explică (pentru Ioandelasal):

7) Dovada achitării contravalorii certificatului de înmatriculare – 37 lei, se poate achita numerar la ghișeu odată cu depunerea documentelor; - asta e de pe site-ul lor, de acum 1 min.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tud0rr):

Inseamna ca nu au sters postarea anterioara, era la Noutati.