| TheFuture46 a întrebat:

Va salut, sunt student si vreau sa ma angajez doar pe timp de vara doar. Pana acum am depus interviu doar la Selgros, si am fost chemat la interviu, si cand m-au intrebat, daca vreau sa lucrez doar pe timp de vara, eu am raspuns ca da, si mi-au zis sincer ca nu ofera astfel de posturi. Acum vreau sa aplic si la celelalte mari magazine, inclusiv la flanco, altex, etc. Intrebarea mea este, sa ii mint si sa le spun ca nu vreau doar pe perioada verii, si dupa 3-4 luni sa imi dau demisia? Exista vreo clauza in contract, care sa ma oblige sa platesc ceva, daca fac asta?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Oricum ti se facea contract pe perioada determinata de 3 luni. Asa ca nu trebuia sa le spui ca vrei doar pe timpul verii.

2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Ce mentalitate ai, frate! Cauta ceva pe perioada limitata, de cateva luni. Ti-ar conveni sa te minta pe tine cineva daca ai fi angajator si te-ai baza pe un angajat care se presupune a fi "serios"?

| TheFuture46 explică (pentru Lawliet14):

Nu omule, nu mi-ar conveni, dar daca nu gasesc nici un loc de munca nicaieri, pentru un motiv pe care nu il inteleg. As apela si la astfel de metode. Eu nu am timp sa lucrez si pe perioada facultatii, dar vara vreau sa fac si eu un ban prin munca, cinstit, dar toti te refuza pentru ca eu se asteptatu de la tine sa te angajezi pe viata la magazinul lor.