| împreunăfacembine a întrebat:

Vecinul meu își parchează tirul când vine acasă de la lucru pe marginea drumului și ocupa toată partea de întrare pe podul casei mele, astfel oricine vine la mine trebuie sa parcheze în strada. Cum pot face sa împiedic ca acel drac de om sa nu mai parcheze acolo? I-am spus de nenumărate ori și doar îmi râde în fata.

Dacă merg la primărie sau politia din comuna nu ii vor face nimic, deoarece are cunoștințe acolo.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune la politia din comuna ta o reclamatie in scris si poti sa-i atentionezi ca, daca nu iau masuri, o sa te adresezi Politiei Judetene si asta sa faci daca nu se rezolva pe plan local.

| Catrice a răspuns:

Pui un gard sau un stâlp sa delimiteze.

| Sophieka a răspuns:

Nu poti sa te lasi, pe bunul tau, pe spatiul tau, pe dreptul tau, la un nesimtit. Asculta sfatul colegului nostru TPU *Ioandelasal* iar cand mergi la politie, mergi cu determinare si nu te lasi.

| DaniTDCI a răspuns:

Niște stâlpi sau un gard, dacă politia nu intervine.