| anonim_4396 a întrebat:

Veți vota la referendum?
Eu nu știu dacă voi vota pentru că Liviu Dragnea a declarat că și el susține referendumul, deci are, mai mult ca sigur, un plan secret de distrugere a țării prin intermediul referendumului.

9 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Desigur ca voi vota, un mare DA.
Liviu Dragnea e #nimic, sunt joculete cu care incearca sa induca in eroare.
Eu sunt sigur ca Presedintele nostru, Klaus Iohannis, a avut foarte mare grija cand a formulat intrebarile, de aceea a si durat atat. Eu am incredere in el, nu-mi pasa ce zice infractorul sef Liviu Dracnea.
Deci #votez, ii aratam lui Dracnea ca #nimic e el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Păi a spus că și el votează 'da'...eu nu pot fi de acord cu el, e un principiu al meu.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, daca el bea apa, noi sa nu mai bem?
Omul ala, adica pardon, creatura aia ar fi in stare si pe ma-sa s-o vanda. E capabil de orice fel de mizerie. Face tot ce poate pentru ca oamenii sa nu mearga la vot, asta e exact ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Chiar sunt indecisăsad nu vreau să pun umărul la distrugerea țării.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta faci doar daca nu mergi la vot. E referendumul lui Iohannis, nu al lui Dragnea.
Sugestia mea este sa mergi, dar mna, nu vreau sa te influentez. Parerea mea e ca faci un mare bine mergand.

| aXy99 a răspuns:

Nu fi paranoica.
Referendumul asta din punct de vedere juridic oricum e egal cu 0, ambele intrebari incalcand constitutia.
Totusi, asta nu inseamna ca trebuie boicotat, e un referendum cu tematica anti-PSD.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Păi PSD-ul îl susține, au și declarat că dacă trece vor face pașii necesari să-l pună în aplicare...eu nu cred că voi vota.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Il sustine de fatata, sa dea bine. Nici n-ar putea sa zica altceva. Nu au ce pasi sa faca pentru a pune in aplicare nimic, pana acum au facut fix contrariul, dar nu le-a iesit. Oricum nu se va pune in aplicare nimic, ti-am spus de ce. Nu e referendum pentru schimbarea constitutiei, iar validand ambele intrebari rezulta necesitatea schimbarii constitutiei, ceea ce e imposibil.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ala minte de ingheata apele. Plus de asta, referendumul e consultativ. Vrei sa ii dai o palma jegosului, voteaza USR+ la alegeri. La referendum, voteaza da, voteaza ba, dar voteaza. E nevoie de cvorum, oricum. Nu are ce plan secret sa aiba cu referendumul...