| Henrypericolpublic a întrebat:

Vi s-a parut vreodata ca politistii rutieri va cauta nod in papura?
Ce faceti in astfel de situatie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mi au cautat niciodată pentru ca
1 incerc sa respect intotdeauna regulile
2 nu ma dau niciodata interesant cand sunt oprit asa ca si ei se poarta corespunzător

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, ei doar isi fac treaba pentru care sunt platiti, daca fiecare respecta regulile care sunt asa cum sunt nimeni nu pateste nimic si nu vine acasa cu nici o amenda si cu permisul suspendat.

| Alexuţ02 a răspuns:

Da, cunosc si eu cazuri de astea, nu am trait unul, pana acum nu m-a oprit politia dar in situatii de acest gen e bine sa stii foarte bine legile, cateodata politistii baga de la ei mergand pe premiza " lasa ca si asa nu stie asta ce scriem noi sau ce zicem aici, stiu si ei regulile de baza, pe astea mai grele nu "

In cazul prezentat mai sus e bine sa cunosti foarte bine codul rutier astfel incat sa-i poti spune foarte frumos ca afirmatia lui si motivul pentru care doreste sa-ti dea amenda sunt gresite, in acest caz daca el continua si-ti da amenda faci contestatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi fac o privire fixa de psihopat ca Idiotul lui Dostoievski. Sigur mă vor lăsa în pace. rolling on the floor