| Thrimbor a întrebat:

Vi se pare corect că în capitală majoritatea școlilor primesc bursă pentru elevii cu media peste 8.50, iar în Timișoara nici o școală nu primește bursă? Am ieșit cu mediile 9.85 în clasa a-V a, 9.68 în clasa a-VI a, 9.72 în clasa a-VII a și 9.92 în clasa a-VIII a? Vi se pare corect?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt numai burse de studiu si merit, mai sunt si burse de ajutor social. Nu cred ca se dau burse de studii/merit pentru cei care au media sub 9, nu sunt atatia bani cu aceasta destinatie.

| fuzzer a răspuns:

Intr-adevar, chiar nu este corect, dar asta-i sistemu din ROmania, n-ai ce face.

Poate ca si din cauza asta suntem in "Uniunea Europeana", doar cu numele, caci nimeni nu doreste sa auda de aceasta tara.

| xClementine a răspuns:

Nici eu n-am primit bursa pentru scoala generala, abia in liceu se dau. In orice caz, stai linistit, daca ar fi sa iei bursa pe anul asta, o capeti peste 3-4. Cel putin asa functioneaza la mine, bursele vor fi primite la sfarsitul liceului pe toti anii, depinde cum functioneaza la tine.

| miges a răspuns:

Depinde de scoala, eu sunt din Bucuresti si cu media 9.93 am fost singurul care a luat bursa...