| anonim_4396 a întrebat:

Vin cu vesti de pe tarimuri galatene.Siretul vine umflat cu sloiuri si zapada si a rupt parimele unei barje care chemat un impingator s-o tina pe loc n-a facut decit sa faca in asa fel decit s-o intoarca in curmezis gata, gata s-o rastoarne.Asa ca li s-a dat drumul la toate ambarcatiunile spre Dunare.Sa vezi ce frumusete numai gheata si zapada curgind spre dunare dar altul este pericolul. Oare anul asta o sa fie vreo regiune care sa nu fie inundata?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Putin probabil. Însa dupa aceste inundatii, se spune ca vor urma perioade lungi de seceta. Singurul loc cu ploi constante va fi Banatul.

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Singura regiune care nu va fi atinsa de inundatii, pare a fi Regiunea Autonoma Maghiara! Pentru ca nu mai exista decat in amintirea bunicilor nostri.Si acolo va ramane...

| Barajag a răspuns:

Eu te-am chemat aici in barlogul meu, dar ai refuzathee heeAici nu sunt cutremure, inundatiibig grin
In ce priveste tara Romania, zona care nu va fi afectata, este cea din sud acolo unde am copilarit euhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ursuliciule, un birlog este imens pentru un harciogut.Eu nu-s bolnav de clustrofobie.

| irinuk11 a răspuns:

Saracu' galatiu nostru sad