| aimullah123 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre Dan Barna si despre Dacian Ciolos?

19 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Despre D.Barna inca nu am vreo parere, o sa-mi formez una dupa ce o sa-l vad la lucru.
Despre D.Ciolos am o parere buna, a fost un foarte bun comisar UE pe agricultura si bun Prim-ministru. Cred ca putea fi foarte bun fara piedicile puse in Parlament, mai ales de catre parlamentarii PSD.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Una buna raportat la clasa politica din ultimii 30 ani.
Ciolos deja si a afirmat calitatea de politician in parlamentul european

| Wr3nch a răspuns:

Cei mai buni din ce avem, cu speranta ca nu vor ajunge ca ceilalti.

| AC4S4 a răspuns:

Pe Barna il vad foarte nerealist. A tot strigat "Jos guvernul". Acum asteapta ca altii sa faca o majoritate, ei sa nu se implice, ci doar sa puna conditii. Sa nu uitam ca "S" din USR nu vine de la "Salvam", ci de la "Salvati". Adica, asteapta ca altii sa faca ceva. Barna nu este un om deschis dialogului. Nu doreste colaborari cu PNL, desi stie ca nu va putea face singur majoritate in 2020. Cam baga sub pres candidatura lui Nicusor Dan la primaria Bucuresti. Mereu a tinut sa accentueze "Noi, USR, am reusit" in situatii in care toata opozitia reusea ceva.
Alternativa lui Barna este Theodor Paleologu. Un om moderat, se vede ca nu este un fanatic de partid.

Dacian Ciolos este mai asumat, se vede ca are experienta. A spus mereu ca ar intra la guvernare, apoi l-au tras de maneca cei de la USR. Defect ar fi ca a tinut mereu sa exagereze importanta in PLUS din alianta lor. Separat, PLUS este pe la 5-6%, USR pe la 17-18%, insa Ciolos doreste numar egal de mandate distribuite intre cele doua partide.

| Yurisa a răspuns:

Ai pus intrebarea in contextul rise project? laughing

| Sonia822 a răspuns:

Barna e ungur, spune tot de ce ar urma. Ciolos a dat comanda sa se distruga DIPI, si-au pierdut locul de munca peste 600 politisti informatori, infiltrati in clanuri, acum exista dezmat pe strazi. Tot ciolos a introdus experimental in Ro o substanta numita INITIUM, care e obligatrie in produse de panificatie, fiind inclusiv in faina si malai, fara sa existe obligatia de a mai aparea pe punga. Substanta se intalneste exclusiv in Romania, si da bolile alea grele, care nu le mai amintesc aici. Despre ciolos ar fi mai multe. Despre iohannis nu e bine sa vorbesti, pentru ca acolo e groasa treaba, e chiar foarte periculos. Anul asta nu merg la vor, n-am cu cine.

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Nu s-a gasit niciodata in Romania aceasta substanta.
Sa nu mai zic ca nu e deloc asa cum spui tu, dar na, mai nou ai testat tu substanta in propriul laborator si ai ajuns la concluziile astea.

| Sonia822 a răspuns (pentru aXy99):

Sunt sute de articole pe google, scrie asa``ciolos initium`` sau ``ciolos codex alimentarius`` scrie-o si p-aia cu portul.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Sonia822):

Conspirații de doi lei, fără nicio dovadă.

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Tu ai impresia ca am incredere in ce scriu toti debilii mintali si posteaza pe internet? laughing

| Sonia822 a răspuns (pentru aXy99):

Ai dreptate, uneori e bine sa ai ochelari de cal. Sa mergi pe drumul tau, fara sa te uiti in stanga si in dreapta. Astfel, devii imun la tot, ce nu stii, nu-ti poate face rau.

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Eu ma informez din surse de incredere, nu de la un articol scris de un cretin. Daca pe tine atat de duce mintea, asta e, nu esti singura.

| Sonia822 a răspuns (pentru aXy99):

Iti dai seama cati cretini sunt, daca s-a discutat la tv, pe toate posturile, acum cativa ani? Numai tu esti luminat. Bravo. Pastreaza-te neprihanit.

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

"daca s-a discutat la tv"
Toti desteptii isi dau cu parerea la TV, daca tu de aici iti iei informatiile, m-am lamurit.

| suntserios a răspuns (pentru Sonia822):

Vino cu chestii mai inventive putin. Conspiratiile de 2 lei nu prea mai tin.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sonia822):

Ai uitat sa ne aduci aminte ca pamintul e plat si sa ne dezvalui ca de fapt Ciolos si Barna sunt reptilieni. Legat de initium, esti o &^%$ (*&#$%^ (completeaza cum crezi tu): https://www.sanatateaplantelor.ro/va-mai-amintiti-de-initium/
DIPI a fost inlocuita cu DGIPI, nu si-a pierdut nimeni nici un loc de munca - la fel, esti o &^%$ (*&#$%^!
https://ro.wikipedia.org/......tern%C4%83
Oh, da, si sa nu uitam de vampirul KWI care ne vinde copiii la straini si traieste cu sange de fecioara!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru aXy99):

Ba nu, s-a testat la noi, a fost ulterior omologata si folosita cu succes in multe alte tari, insa la noi nu, datorita astora ca ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 smecheri care stiu sa-i vrajeasca pe fraieri

| LupusDei1993 a răspuns:

Din nefericire nu am putut sa-i urmaresc atat de bine, dar din auzite ar fi sansa noastra.