| mikici a întrebat:

Voi ce parere aveti despre guvernul Ponta?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un guvern socialist îmbâcsit cu bozgori împuţiţi. Parcă le-a şi dat pe mână Ministerul Culturii, deci uşor, dar sigur, ne îndreptăm spre un război civil.

| ksuper31 a răspuns:

La fel de mason ca restul guvernelor.

| MihaiN a răspuns:

Ponta ar trebui sa fie de mult timp la inchisoare.Doua din cele mai oribile legi date recent ii apartin, si anume legea cu scutirea jocurilor de noroc de impozite (adica in loc sa intre in bugetul statului, banii vor ramane in buzunarele interlopilor din toata tara, indivizi care au cazinouri si alte cele), iar cealalta e cea cu legea amnistitiei. A eliberat n criminali, violatori si infractori de tot soiul doar fiindca aia ii sunt sprijin teritorial (fiecare in propriul lui judet / zona ii va aduce voturi, folosindu-si influenta).

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 a răspuns:

Mda sunt anti-politica nu imi place dar sti ce cred despre politicieni toti sunt la fel adica in fata noasta se cearta si in spate impart aceas paine

| mihaisr a răspuns:

Guvern marioneta, la fel ca guvernele Boc, dar cu imagine artificiala de oameni tineri si tehnocrati... Aceasi Marie.