| Adriana3251 a întrebat:

Voi fi supraveghetoare la alegeri (in 5 iunie) la primaria din comuna unde locuiesc. Sunt cam praf cu politica, deci ce inseamna asta? Ce voi face? Va trebui sa reprezint un partid anume? Vecinul meu m-a chemat "sa fac un ban pe degeaba" laughing dar nu mi-a explicat nimic.

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Un amic de-al varului meu participa de fiecare data la alegeri in comisia unei sectii ca supraveghetor din partea... UDMR! Hazliu e ca este in Rm. Valcea si acolo nu voteaza aproape nimeni cu UDMR, si in sectia unde este el sigur nimeni. Deci nu are decat sa voteze el cu UDMR, un singur vot, si gata! Detaliile despre acte le afli de la vecinul care te-a chemat. Fiind alegeri locale trebuie sa iti alegi un partid din partea caruia sa fii reprezentanta acolo.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Supravhegetoare din partea cui?

In mod normal ci corect ar trebui sa ai grija ca totul sa se intample legal.