| IoanaMaria321 a întrebat:

Vreau să depun plangere la politie pentru abuz sexual! Ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mergi la organul de politie de care apartii cu domiciliul si depune plangerea. Se poate depune si la Parchetul de pe langa judecatoria de care apartine domiciliul tau.
Daca esti minora va trebui sa mergi cu un parinte.

| IoanaMaria321 explică (pentru Ioandelasal):

Am o inregistrare pe telefon cu abuzul, ce trebuie să fac cu el? Să le arat politistilor sau?

| darrio2007 a răspuns (pentru IoanaMaria321):

Ai avut timp sa si inregistrezi? Mergi la Politie cu ea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru IoanaMaria321):

Bineinteles ca trebuie sa dovedesti abuzul, prin orice proba de care dispui, inclusiv inregistrarea.