| AlexutuDeiu a întrebat:

Vreau sa merg dimineata la scoala cu bicicleta.
Si am auzit de la cineva ca daca ai sub 16 ani primesti amenda.
E adevarat?

10 răspunsuri:
| Andreeacordos a răspuns:

Este o minciuna.Nu ii crede pe cei care ti-au spus asta! Multi copii de varsta mea(12),chiar si mai mici merg in fiecare zi cu bicicleta, si politistii ne vad si nu ne fac nimic.

| kristianelektrik a răspuns:

Da este tu n-ai inteles nimic

| kristianelektrik a răspuns (pentru Andreeacordos):

Ba da e adevarat dar iti dau ameda cand mergeti pe autostrada nu pe strazi sau cartiere

| AleeAlly a răspuns:

Nu este adevarat. Eu am 14 ani si m-am plimbat de multe ori cu bicicleta prin oras. Nu am primit nici o amenda. Deci, totul e o minciuna, nu crede.

| Andruta12 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie 14 ani ca sa mergi cu bicicleta in locuri publice in afara de parcuri.Eu locuiesc in Campina si copii de varsta mea(12) li s-a confiscat bicicleta sau altii au primi amenda

| Fatamuntilor a răspuns:

Cati ani ai?
Eu stiam ca de la 14 ai voie cu bicicleta pe strada!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Poti circula cu bicicleta de la 14 ani.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Bai frate, nu e adevarat, cel care ti'a spus asa te'a pacalit enorm... primesc copiii de 5 ani amenda ca merg cu bicicleta sau ce? laughing Te lasa, stai calm, am vazut copii si in clasa a 3 awinking
funda? big grin

| Prezidentul a răspuns:

Bicicletele sunt pentru orice varsta...

| m2704 a răspuns:

Nu.Daca mergi pe trotuar nu ar trebuie sa ai probleme.