| Sârb_Anamaria_1992 a întrebat:

Vreau sa-mi schimb numele de familie inainte de a-mi schimba cetatenia, este posibil?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, daca ai motive intemeiate, n-au legatura una cu alta.

| alessia5158 a răspuns:

Daca ai domiciliul stabil in Ro. poti sa-ti schimbi numele de familie pe cale administrativa dar numai in conditiile existentei unui motiv temeinic --- vezi in link:http://depabd.mai.gov.ro/schimbare_nume_cale_administrativa.html

| Radu284 a răspuns:

Sfatul meu este sa il schimbi DUPA ce obti cetatenia, e mult mai usor in America decat in Romania.