| lolnly a întrebat:

Vreau sa renunt la servivicul de internet fix de la telekom deoarece m-am mutat in alt oras. Cand am sunat la 1234 au spus ca trebuie sa trimit cerere de reziliere si copia CL - ce e aia "copie CL"?
Si nu stiu cand revin ei la mine cam intr-o luna sa fac rezilierea si sa mai si platesc 50% din pretul abonmentului lunar pentru 7 luni - ca atatea luni au ramas in contractul facut pe 2 ani.
Imi pare aiurea sa platesc pentru ce nu folosesc.
Cand am luat serviciul de internet au venit a doua zi ce i-am sunat iar acum ca vreau sa renunt la internetul fix dureaza 1-2 luni?
Pe bune, stie cineva cum sa procedez sa vina sa taie internetu fix?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Poate ti se cere o copie a Cartii de Identitate( CI ) prin care le dovedesti ca, intr-adevar, ti-ai schimbat domiciliul in alta localitate.

p.s. Vezi in forma scrisa a contractului incheiat cu Telekom daca exista clauza pe care instanta o considera abuziva si obliga Telekom sa o elimine din continutul contractelor preformulate: http://www.replicaonline.ro/......la-260834/