| JustDoitforme a întrebat:

Vreau sa trimit un pachet prin Posta Romana, cine ma poate ajuta?
Vreau sa-mi spuneti toti pasii ce trebuie efectuati
Ex. ambalezi coletu mergi la posta depui nu stiu ce, completezi datele. etc.
Vreau ca drumul (la fel ca si coletul) sa fie platit de cel care primeste coletul, cum fac toate astea?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Poștă și vei primi toate informațiile de care ai nevoie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambalezi foarte bine coletul, sa nu se vada ce este in el.Vei scrie atit adresa ta cit si a destinatarului, adresa exacta.Mergi la posta,il cintareste,scrii pe colet ce contine:carte,haine,daca este fragil,mentionezi asta pe colet,va trebui sa declari valoarea coletului si la posta,anunti dorinta ta, inainte sa predai coletul, ca taxarea o suporta destinatarul.Mult noroc si La multi ani!